Griffon HBS-200 Rubber Tix is een universele, thixotrope, duurzame, waterdichte, luchtdichte en beschermende coating. HBS-200 Rubber Tix heeft een hoge viscositeit waardoor het ideaal is voor verticale toepassingen en een snelle opbouw van lagen.
Geschikt voor het afdichten en beschermen van een grote verscheidenheid aan materialen, zoals beton, metaal, steen, hout, bitumen, zink, pvc, EPDM (vooraf testen) enz. Voor vloeren, wanden, naden, gewrichten, buizen en structurele componenten. Uitstekend geschikt voor zowel binnen- als buitentoepassingen (badkamers, kelders, balkons, daken enz.) met inbegrip van goten, doucheruimten, buizen, vloernaden, expansieverbindingen, kozijnverbindingen en componenten die in contact met de grond komen.
Ideaal voor verticale applicatie op wanden en muren. Ook geschikt als waterdichte laag onder tegels in vochtige omgevingen zoals badkamers, zwembaden, balkons, terrassen enz.
20 x sneller met Griffon HBS-200 Accelerator: Griffon HBS-200 Accelerator versnelt het droogproces van de toplaag en maakt succesvolle water- en luchtdichte projecten mogelijk, zelfs wanneer regenval wordt verwacht. Het product is te gebruiken in combinatie met HBS-200 Liquid Rubber en HBS-200 Rubber Tix.
Eenvoudig aan te brengen, ideaal voor verticale toepassingen en een snellere laagopbouw
Duurzame kwaliteit: duurzaamheid van minimaal 20 jaar (getest volgens EN 1297)
Beschermt tegen corrosie en erosie
Bestand tegen alle weersomstandigheden en uv-bestendig
Bestand tegen zout en chemicaliën
Overschilderbaar
Oplosmiddelvrij
VOC-vrij
Niet giftig
Watergedragen
Verbruik: ± 2,7 l per m², bij een laagdikte van 2 mm
Open tijd: 30 minuten
Droog-/Uithardingstijd: ca. 48 uur
Vochtbestendigheid: Zeer goed
Waterbestendigheid: Zeer goed
Temperatuurbestendigheid: Van -40°C tot +160°C
UV-bestendigheid: Zeer goed
Chemicaliënbestendigheid: Goed
Overschilderbaarheid: Overschilderbaar met zowel acryl- als alkydverf
Elasticiteit: Zeer goed
GEBRUIK
Alleen te gebruiken bij temperaturen hoger dan +5 °C. Na ongeveer 60 minuten vormt zich een oppervlaktehuid, die na 4 uur (lichte) regenval kan verdragen. Volledig waterdicht na 24 uur. Gebruik HBS-200 Accelerator om de toplaag sneller waterdicht te maken.
Oppervlakken moeten droog, schoon en stof- en vetvrij zijn. Het gebruik van een acrylprimer op waterbasis op poreuze of gecorrodeerde/beschadigde oppervlakken kan de hechting van HBS-200 verbeteren en de blaasvorming tot een minimum beperken.
Gereedschap: Kwast, roller of troffel.
Voor gebruik handmatig roeren tot er een homogene kleur ontstaat. Roeren met een elektrische mixer met een hoog toerental wordt afgeraden. Breng op in meerdere lagen. Bij voorkeur de laag laten drogen alvorens de volgende laag aan te brengen. Droogtijd is afhankelijk van de relatieve luchtvochtigheid, temperatuur en ondergrond. Bij naad-, kier- en scheuroverbruggende toepassingen dient gebruik te worden gemaakt van Griffon GeoTextile. Griffon GeoTextile dient te worden aangebracht in nog natte HBS-200 Rubber Tix. Vervolgens direct afstrijken met tweede laag HBS-200 Rubber Tix. Zorg altijd voor een laagdikte van minimaal 2 mm na uitharding.
LET OP
Alleen te verwerken bij temperaturen boven +5°C. Na circa 60 minuten vormt zich een oppervlaktehuid, belastbaar met (lichte) regenval na 4 uur. Volledig watervast na 24 uur. Het wordt sterk aanbevolen om HBS-200 Rubber Tix niet te spuiten zonder handschoenen, beschermende kleding, oog- en gezichtsbescherming te dragen.