+31 516 850966
VOOR 22:00 BESTELD, MORGEN IN HUISGRATIS BEZORGD VANAF €5014 DAGEN BEDENKTIJD 600+ MERKEN

BOSTIK SL C980 XPS EXTREEM STERKE EGALISATIEMORTEL

8,0 (2 reviews)

DOWNLOADS

OMSCHRIJVING

Bostik SL C980 XPS, voorheen Bostik XPS, is een egalisatiemortel met snelle doorharding geschikt voor ruimtes met intensief verkeer (binnen en buiten). Voor laagdikten van 3-15 mm, voor grotere diktes na toevoeging van 30% zand S409.

SL C980 XPS is geschikt voor het egaliseren en nivelleren van cementdekvloeren, sneldrogende cementdekvloer en beton zowel binnen als buiten in productiehallen, scholen, ziekenhuizen, ateliers, parkeergarages. Geschikt voor zware belasting met rollend materieel. Toepasbaar van 3-15 mm in één laagdikte. SL C980 XPS kan met alle mogelijke bekledingen bedekt worden: PU of epoxy verf, gelijmde vloerbedekking of als slijtlaag zonder bedekking.

SPECIFICATIES

EAN code 3549212484620
Product nummer 30615447
Brandklasse A1
Geschikt voor buiten Ja
Geschikt voor vloerverwarming Ja
Geschikte ondergrond Beton, Cementdekvloeren
Laagdikten 3 mm tot 15 mm
Verbruik in KG per m² per 1mm laagdikte 1,8

EIGENSCHAPPEN

  • Gewicht: 25 kg
  • Buigsterkte: F7
  • Druksterkte: C40
  • Geschikt voor zwenkwielen: ja, vanaf 3 mm
  • Geschikt voor parket: ja, vanaf 3 mm
  • Verbruik: ca. 1,8 kg/mm/m²
  • Verwerkingstijd: ca. 20 min.
  • Beloopbaar: na 60 min.
  • Verwerkingstemperatuur: tussen +5°C en +25°C

GEBRUIK

Met een trage elektrische mixer (max. 500 tpm), 1 zak XPS met 4,5 liter schoon koud water tot een homogeen mengsel verwerken. Het mengsel 1 minuut laten rusten en opnieuw mengen. Verwerkingstijd van het mengsel: 15 à 20 minuten in functie van de temperatuur. Geen water toevoegen na aanmaak van het mengsel. XPS in gebruikelijke hoeveelheden op de vloer gieten en met een gladde spaan of een rakel verdelen en gladstrijken met een vlakspaan. Een eventuele tweede laag kan aangebracht worden zonder primer wanneer de eerste laag al beloopbaar is maar nog niet droog. Indien de eerste laag al droog is, dan moet opnieuw geprimerd worden. Zie het productinformatieblad bij "Downloads" voor meer informatie.

VIDEO

REVIEWS

8,0 (op basis van 2 reviews)

REVIEWS VAN ONZE KLANTEN

Mwah...

  • Goed en snel aan te maken per zak
  • Loopt niet vanzelf uit, afwerking niet volledig glad

Droogt erg snel, weinig tijd om uit te vlakken en glad af te werken. Lijkt iets te dik qua mengverhouding.

Anoniem  |  1 september 2025

Top spul

  • Topspul

Beste egaline ooit gebruikt

Robin  |  24 april 2025

VEILIGHEIDSINFORMATIE

GEVAAR

  • Veroorzaakt huidirritatie.
  • Kan een allergische huidreactie veroorzaken.
  • Veroorzaakt ernstig oogletsel.

VEELGESTELDE VRAGEN

BOSTIK SL C980 XPS IN COMBINATIE MET VLOERVERWARMING

Vraag
Kan Bostik SL C980 XPS ook gebruikt worden bij vloeren met vloerverwarming?
Antwoord
Ja, dit is geschikt voor toepassing op verwarmde vloeren. Breng de egaline echter nooit aan op vloeren met in werking zijnde vloerverwarming. Schakel de vloerverwarming 72 uur voor applicatie geheel uit tot een neutrale ondergrond temperatuur bereikt is. Start de vloerverwarming pas 3 dagen na... Lees verder